לוגו - קירות טיפוס

קירות טיפוס בבית

קיר טיפוס ביתי מיוחד

תוכן עניינים

במיוחד עכשיו בתקופת הקורונה, הילדים יכולים להיות היפראקטיביים ולדעת מה לעשות. אז למה לא לבנות להם קיר טיפוס קטן בבית.

קיר טיפוס עשה זאת בעצמך לא רק חוסך לך את העלות של שכירת איש מקצוע, אלא הוא גם מציע לך את ההזדמנות ליצור משהו שהוא ייחודי שלך. אנו נדריך אותך בבניית החלל המותאם אישית שלך; החל ממציאת ומדידה של המקום המושלם בבית, להרכבה והתקנת החומר, ולבסוף לאימון עם הקירות החדשים שלך!

שלב 1. מצא את המקום המושלם

איזה סוג של קיר טיפוס תבנה? איך אתה רוצה שהעיצוב שלך ייראה? האם יש לך סגנון מסוים בראש? כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שמחליטים על מיקום: גודל, גובה, חומר בנייה וצורה כללית. אם אתה רוצה נוף מדהים מעל הקיר שלך, בחר מקום בבית שלך גבוה מהקרקע. זה צריך להיות נגיש בקלות, כך שתוכל להגיע לפסגה במידת הצורך. עליית גג או מרתף הם שניהם מיקומים מצוינים כי יש להם הרבה מקום וגובה לעבוד איתם. עם זאת, הקפידו להימנע מכל אזור שסובל מנזקי רטיבות שכן קירות טיפוס זקוקים לקיר חזק מאוד. כדאי גם להימנע מאזורים המכילים צנרת, חיווט או תעלות; הם עלולים לגרום לבעיות בבנייה. אם אתה רוצה לדבוק בגודל הסטנדרטי של קירות מקצועיים, עקוב אחר הממדים של 2 מטרים על 6 מטרים עם תוספת של 40 ס"מ. גובה קיר הטיפוס שלך יהיה תלוי איך אתה מתכנן לנצל אותו. אם אתה פשוט מחפש לבנות את הקיר כדי שיהיה לך אתגר חדש בכל פעם שאתה מתאמן, בחר בגובה של 2.5 מטרים. עם זאת, אם אתה רוצה להקים את קיר הטיפוס שלך כך שכל אחד בבית שלך יוכל להשתמש בו, אפילו ילדים, אז 1.5 מטרים יתאימו לקיר מתחילים.

שלב 2. בחר עיצוב

לאחר שתוודא שהמיקום של קיר הטיפוס שלך מתאים, חשוב איזה סוג עיצוב אתה רוצה לחלל שלכך. האם תבחר בקיר טיפוס בולדר או בקיר טיפוס עם מספר מסלולים? האם אתה רוצה שהקיר שלך יהיה משטח אחד גדול או שאתה רוצה שיהיו לו זוויות שונות שמחוברות יחד למבנה אחד? הנה כמה גורמים שיעזרו לך להחליט. אם אתה מתקשה למצוא את המוטיבציה להתאמן, יצירת חלל יפה מבחינה אסתטית יכולה לתת לך השראה. פאנל מטפסי צוקים תלוי מעל הוא בחירה מצוינת מכיוון שהוא מספק זוויות מורכבות יותר ומאתגר אפילו את המטפסים המנוסים ביותר. זה יותר קשה לטפס, אז אתה בהחלט תקבל אימון טוב. אם סוג זה של קיר לא מתאים לצרכים שלך או שאתה פשוט רוצה משהו פשוט יותר לאימון בזווית נמוכה, בחר קיר עם הרבה מסלולים. כך תוכל להקים את הקיר שלך במגוון דרכים כדי לעבוד על שרירים שונים או להתאמן לחוויות טיפוס שונות.

שלב 3. ערוך תקציב

כעת, לאחר שהחלטת על עיצוב ומצאת את המקום המושלם עבורו בבית, הגיע הזמן להבין כמה זה יעלה. התחל בקביעת גודל הקיר שלך בסנטימטרים. יש למדוד את אורך לוח הטיפוס ברגל, כאשר פאנל של 6 רגל הוא סטנדרטי עבור רוב הבתים, אלא אם יש לכם תקרות גבוהות מאוד או שאתם רוצים קיר תלוי. לאחר מכן, הכפל את שני הממדים יחדיו וחלק ב-144 כדי לקבוע את סך החומר הנדרש במטרים רבועים. לדוגמה, אם הקיר שלך הוא 16 על 9, הכפל את שני המספרים יחד וחלק ב-144 כדי לקבל תוצאה סופית של 10.33 רגל מרובע. מספר זה יעזור לך לקבוע כמה חומר אתה צריך עבור חומרי בנייה כגון יריעות דיקט ומחזיקי טיפוס, אך הוא אינו כולל חומרה כגון ברגים. אם אתה רוצה לבחור צורה אסתטית יותר לקיר שלך, תצטרך לקבוע את סך החומר בסנטימטרים. לדוגמה, אם אתה רוצה קיר בצורת מלבני, מדדו את הרוחב בסנטימטרים והכפילו אותו בגובה במטרים כדי לקבל את המספר הסופי של החומר הדרוש.

שלב 4. השג חומרי בניין

כעת, לאחר שקבעת כמה חומר נדרש בהתאם לתכנית העיצוב שלך, הגיע הזמן לצאת לעולם הגדול של מרכזי שיפוץ הבית! בשלב זה, תצטרך לאסוף את כל החומרים עבור פרויקט קיר הטיפוס שלך כגון יריעות דיקט ואחיזות טיפוס או מאחזי יד. אם אתה מחפש במיוחד יריעות דיקט, בחירה אחת עם דירוג טוב היא הטובה ביותר מכיוון שהן חזקות יותר מגרסאות באיכות נמוכה יותר; הם גם מחזיקים מעמד זמן רב יותר כך שלא תצטרך להחליף אותם כל כך הרבה. אם קיר הטיפוס הולך לתפוס מקום גדול, עדיף לבחור יריעות גדולות יותר. לדוגמה, אם הקיר שלך יהיה בגודל 3 על 3 מטרים, נדרשות לפחות שלוש יריעות דיקט בגודל 1.5 על 3 מטרים. אחד מהם צריך להיות עבור ציפוי הצד והשניים האחרים צריכים להיות עבור הגיבוי כך שהם משתלבים זה בזה, אבל אתה יכול גם להשתמש בגיליון אחד נוסף אם החומרים שלך מאפשרים.

שלב 5. התקן את האחיזות שלך

כאן נכנס לתמונה הצד היצירתי של בניית קיר טיפוס! זה תלוי בך אם אתה רוצה להתאים אישית את האחיזותשלך או לא, אבל ישנן דרכים רבות ושונות שאתה יכול לעשות זאת, תלוי במה שמתאים בדיוק לצרכים שלך. אם אתם מחפשים דרך זולה לתת לקיר שלכם מגוון רב יותר, כנס ל-Etsy או אמזון ומצא אחת מהחנויות הרבות שמוכרות אחיזות טיפוס בעבודת יד. אלה עשויים בדרך כלל מחתיכות עץ קטנות שנחתכות לצורה הרצויה ונצבעות בצבע מסוים. לאחר מכן תוכל להתקין את האחיזות הללו בדיוק כפי שתותקן אחיזת טיפוס רגילה. תיהיה יצירתי עם המסלולים שאתה בונה ואל תפחד לאתגר את עצמך.

שתפו עם חברים